(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Fare ilaçlaması

Fare ilaçlaması çok dikkatli ve özenli yapılması gereken bir iştir. Fare ilaçlaması yapan firmanın ortamı iyi incelemesi ve profesyonel çözümler üretmesi gerekir, farelerin yaşam alanları ve beslenme ihtiyaçlarını karşıladıkları ortam çok önemli bilgiler içermektedir.

Fare pisliği görülen fakat fare görülmeyen ortamlarda kesinlikle fare yaşadığını söyleyebiliriz. Fareler insanlara oranla gece daha iyi görüş elde edebilecekleri gözleri bulunduğundan gece aktif olan haşerelerdendir. Fareler tüm gıdalar ile beslenebilecekleri gibi diğer haşereler ve hayvanların leşleri ile de beslenebilirler. Ambarlar, gıda depoları ve evlere giriş yolunu bulan bir fare sürekli olarak buradan içeri sızarak beslenme ihtiyacını karşılar ve ev sahibinin haberi olmaksızın geceleri mekanda yiyecek aramayı sürdürür.

fare ilaçlamasıFareler besin bulamadıklarında evcil hayvanlara ve hatta insanlara bile saldırabilirler. Lağımlarda ve her türlü mikrobun olduğu ortamda gezerek yiyecekler ile temas haline giren bir fare veba ve tifüs gibi çok ciddi hastalıkları bulaştırabilir.

Fare tükürüğü lokal anestezi uygulamalarında kullanılan bir maddeyi içerdiğinden hayvanlarda ve insanlarda fare ısırığı hissedilemeyebilir. Geceleri evcil hayvanların burun ve kulak gibi kıkırdak kesimlerini kemirerek beslenebilen fareler, tükürdük bezlerinden salgıladıkları enzimler ile ameliyat yapan bir doktor gibi hissettirmeden kıkırdak ve etleri koparabilirler.

Fare dişleri köreldikçe kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Çok sert cisimleri dahi kemirerek dişlerini köreltebilirler fakat bir süre sonra dişleri tekrar yenilenerek keskinliğine kavuşur.

Bir seferde 6 ile 10 arası yavru doğurabilen fareler yılda 4 defa çiftleşerek doğum yaparlar. Evinizde veya yaşadığınız ortamda yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde siyah birkaç parça dışkı bulduysanız kesinlikle fare ilaçlaması hizmeti veren şirketimiz ile irtibata geçiniz.

Posted in Haşere • Tags: , , , , Sayfa Başına Dön

Write a comment