(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Pire İlaçlaması

Pire ilaçlaması hizmetinde %100 müşteri memnuniyeti ve tam garanti vermekteyiz. Pire ilaçlama konusunda sektöründe uzman firmamız ile tek seferde sorunu kökünden çözün.

Pire; boyları 2 milimetre ile 4 milimetre arasında değişen ufakları kırmızımsı, büyükleri kahverengi renklerde olan asalak haşeredir. Boylarının yüzlerce kat yükseğine zıplayabilen pireler, kancaları ile beslenecekleri canlıya tutunur ve ısırarak kanını emerler. Pireler 3 ile 5 hafta arasında yaşam sürelerine sahiptirler ve beslenmeleri arasındaki zaman aralığı çok uzun olabildiğinden uzun süre beslenme ihtiyacını gidermeden yaşayabilmektedirler.

pireBirçok farklı canlıyı ısırarak birinde bulunan paraziti veya hastalığı kan yoluyla diğerine bulaştırmaktadırlar. Sıçrayarak hızlı hareket edebilen pireler salgın hastalıklarda çok büyük faktör haline gelmektedirler. Bir insanı ısırmadan önce bir yarasa, bir kedi veya bir fareyi ısırıp ısırmadığını bilemediğimiz pireler bu anlamda çok büyük risk taşımaktadırlar.

Pire ilaçlaması iki aşamalı olarak yapılmalıdır; ilk aşamada canlı pireler yok edilerek ortam dezenfekte edilmeli ve ikinci aşamada yumurtaların bulunabileceği kuytu yerler ilaçlanmalı ve kesin sonuç elde edilmelidir. Aksi takdirde pireler yumurtalardan yeniden çıkacak ve beslenme ihtiyaçları daha fazla olacaktır.

Birkaç adet pirenin ortamda yuva yapması ve beslenecek bir canlı bulması sonucu sadece 10 gün içinde binlerce pire üreyebilmektedir. Çok hızlı çoğalan pireler insanların özellikle bacaklarında ve kollarında (uzanabildikleri yerlerde) ısırıklarla kan emerek kırmızı küçük noktalar şeklinde iz bırakırlar. Isı ile kuluçkaya bırakılan pire yumurtaları yeterli ısı sağlanmassa yumurtalardan çıkmayabilirler ve aynı zamanda yeterli ısının sürekli sağlanması durumunda yumurtalardan daha çabuk çıktıkları görülmüştür.

Sokakta gezdirilen evcil hayvanlar (kedi veya köpek) pireleri evlere taşıyabilmektedirler. Pusuya yatan pire üzerine zıplayayıp tüyleri arasında kolayca beslenebileceği bir hayvan bekleyerek beslenmeden uzun süre yaşayabilmektedir.

Evcil hayvanlarınızın evlerinize pire sokmaması için pire tozları kullanınız ve evcil hayvanlarınızı sık sık yıkayınız. Toz bulunan pis yüzeyler pirenin üremesi ve çoğalması için çok uygun ortam oluşturmakdır, bu sebeple pire ilaçlamasında önemli etkenlerde birisi de ortam temizliği ve dezenfekte edilmesidir.

Amatör ilaçlama firmaları ve onay belgesi olmadan evinize sokacağınız bir ilaçlama ekibi ile bu haşerelerden tam anlamıyla kurtulamaz, üstüne üstlük bütçenize zarar vermiş olursunuz. Sağlık Bakanlığından Onaylı belgeleri ile sizlere hizmet vermeye hazır olan ilaçlama firmamızda, pire ilaçlaması konusunda %100 garanti vermekteyiz.

Posted in Böcek • Tags: , , , , Sayfa Başına Dön

Write a comment