(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40
(0212) 555 10 40

Gümüş Böceği İlaçlaması

Gümüş Böceği İlaçlaması; profesyonel olarak yapılması gereken bir haşere mücadelesidir. Dharma ilaçlama tarafından garantili olarak yapılan gümüş böceği ilaçlaması, profesyonel ekiplerce yapılmalıdır.

gümüş böceğiGümüş böceği, gri ve gümüş renklerde olan omurgasız ve kanatsız bir tür haşeredir. Baş ve göğüs kısmı geniş, kuyruk kısmı dardır ve bir üçgen formundadır. Katmanlar halinde gelişen vücuda sahiptir. 8 ayaklı bu haşerenin kuyruk kısmında 3 çıkıntısı bulunur ve üçgen tipli olması onun ayırt edici özelliğidir. 2 ila 4 cm arasında boya sahiptir. Tıpkı diğer haşereler gibi sıcak ve nemli havayı sever ve bu ortamlarda aktif olurlar. Soğukta pasif ve görünmez olmayı seçerler. Tahıl ve besin maddelerinin yanı sıra kağıt ve naylon gibi eşyalara da zarar verirler. İnsan ve hayvan ısırmaz ve kanla beslenmezler. Parlak gümüşümsü yapısından dolayı bu ismi alan gümüş böceği, ortalama 1 yıl ömre sahiptir. Yılda birkaç kez yumurta bırakarak çoğalır. Her yumurtadan 100 yavru çıkabilir. Banyo, mutfak ve pis su akarları en sık görüldükleri yerlerdir. Ayrıca tozlu yerleri de severler. Tavan arası, duvar dipleri, çatı ve bodrum gibi yerlerde de sıkça görülebilir. Çatal kuyruk ve gümüşçük isimleri ile de bilinirler. Ömrü yaşam ortamına bağlı kalsa da en fazla 1 yıldır. İnsanı ısırmazlar fakat pis ortamlardan taşıdıkları mikropları ve dışkıları ile yiyecek ve eşyalara oradan da insanlara ciddi zarar verebilirler. Yine mutlaka haşere ilaçlaması gerektiren bir böcek türüdür. Profesyonel bir ilaçlama firması tarafından düzenli olarak ilaçlama ihtiyacı doğurur. Baş ucunda iki çift anteni bulunur. Antenler yiyecek yerini ve tehlikeleri algılar. Derisi sert ve korunaklıdır.

Gümüş böceğinin ayakları kendine göre güçlü yapıdadır. Bu ayakları sayesinde duvarlara rahatlıkla tırmanırlar ve yüksek yerlere çıkarlar. Özellikle gardıroba sızanlar kıyafetlere büyük ölçüde zarar verebilir. Yuvaları ve giriş noktaları iyice incelenip tespit edilmeli, delikler tıkanmalı ve ilaçlama yapılmalıdır. Ayrıca yumurtadan çıkacak olan yavrular için de birkaç hafta içinde ilaçlama tekrarlanmalıdır. Çok sayıda ve hızlı bir şekilde ürerler. Yavrular beyazdır, erginleşince gümüş rengini alır. Özellikle yiyecek konusunda dikkatli olunmalı ve tahıl ürünleri iyi saklanmalıdır. Ahşap, kağıt, yün ve pamuk kaynaklı giysi, eşya ve mobilyalara zarar verirler. Bu tür eşyalar iyi korunmalı sıkça incelenmeli, havalandırılmalı ve cilalanmalıdır. İlaçlama anında ve sonrasında gerekli tüm kontroller yapılmalı ve gümüş böceği kalıntıları tamamen ortadan kaldırılmalıdır. İşinin ehli profesyonel bir ilaçlama ekibi bu haşereyi tamamen hayatınızdan çıkarmaya yetecektir.

Posted in Böcek • • Sayfa Başına Dön

Write a comment